historie

Příběh našeho vzniku začal před několika lety, kdy se nás pár modelářů, scházelo porůznu; buď v bytech „vylosovaných“ jedinců nebo ve více či méně vhodně upravených sklepních prostorách, abychom se tu věnovali své zálibě. Všechny nás spojovalo, mimo zájmu o kity, i bydlení v paneláku, kde se obtížně nachází „prostor k bydlení“, natož ještě k modelaření, kdy bitevní loď v měřítku 1:350 znamená, že ostatní členové domácnosti přišli o jeden pokoj.

Když jsme však časem přišli i o tyto nouzové prostory, situace nás donutila rozhlédnout se tak trochu i po okolí. A tak se stalo, že jsme oslovili paní ředitelku místního DDM, která nám vyšla ochotně vstříc. Nabídla prostory a ještě k tomu přidala nabídku ke spolupráci, ve formě vedení modelářského kroužku. Naše „volné modelářské sdružení“ tou dobou už značně prořídlo (vojna, manželky, stěhování apod.), takže jsme zůstali dva. Ale neznamenalo to, že nás zůstalo méně, protože po rozhlášení v místních školách se hned přihlásilo asi deset zájemců o modelaření plastikové i papírové. Modelářský kroužek se tedy rozjel; nadšení bylo velké a to nás přivedlo k myšlence (pro zvýšení motivace a také ke zviditelnění naší činnosti) zkusit uspořádat soutěžní výstavu, zprvu jen pro naše modeláře. Díky maximální podpoře DDM a získání grantu města Slavičína se nám podařilo soutěž připravit, a protože jsme kluci šikovní, tak ani název jsme nemuseli dlouho vymýšlet a „Slavičínský šikula“ byl na světě. Výstava probíhala ve společenské místnosti DDM. Soutěžní kategorie byly: papírové a plastikové modely pro děti školního věku a hodnocení stylem „líbí-nelíbí“, jelikož se nám to pro danou akci jevilo jako nejobjektivnější. Výsledek – můžeme-li posuzovat z hodnocení návštěvníků, soutěžících, přátel i ostatních - ÚSPĚCH! Myslíme si, že akce se povedla, a na začátku školního roku to potvrdil i další nárůst modelářů. Kroužek už bylo nutno rozdělit na mladší a starší a příprava 2.ročníku soutěžní výstavy „Slavičínský šikula“ začala prakticky souběžně. Podzim byl ve znamení přípravy modelů, shánění sponzorů a vhodných prostor , protože společenská místnost na DDM už kapacitně nestačila. A opět jsme měli štěstí – vedení DDM, město Slavičín, sponzoři, ti všichni nakonec umožnili, že se výstava konala v prostorách sálu místní restaurace Záložna. Byli odměněny první tři místa v každé kategorii, mimo kategorii senior. Hodnocení jsme opět volili „líbí-nelíbí“, protože se osvědčilo.

Pro rok 2006 chystáme již šestý ročník. Přípravy jsou v plném proudu, prostory nám jsou poskytnuty Městem Slavičín (společenský sál Sokolovny ve Slavičíně). Všichni modeláři jsou k nám srdečně zváni. Jen věcné ceny budou opět mimo kategorie senior , protože hlavním cílem už prvního ročníku bylo získat pro tuto ušlechtilou zálibu co nejvíce „modelářského potěru“ , a to se daří Což nám potvrzuje každoroční nárůst zájemců o modelařinu. A to je určitě jen a jen dobře.

 • Tomáš Hájek & Ing. Martin Procházka
  Novinky
  Číst novinky >>
  Soutěže v dohledné době
  Číst kalendář >>
  Nejnovější články v poradně
  Číst poradnu >>
  Náhodný obrázek
  Přihlášení
  Nick
  Heslo
  Trvalé přihlášení
  Online uživatelé webu
  Členové KM Slavičín 3 online
  Copywriting © Ondřej Fibich
  web properties